Agencja Badania Rynku - ABR SESTA - Warszawa

Przełącz do wersji normalnej

ABR SESTA wyłącznym partnerem IRi.

Instytut badawczy ABR SESTA został wyłącznym partnerem w Polsce globalnej firmy badawczej Information Resources Inch (IRi).

Wybór ABR SESTA na partnera w Polsce przez IRi to wielkie wyróżnienie potwierdzające nasz potencjał. Oznacza to także możliwość świadczenia nowych zaawansowanych usług, których sami nie byli bylibyśmy w stanie stworzyć od podstaw, a obecnie możemy je oferować naszym klientom. Jednocześnie ABR SESTA posiada w swoim portfolio usługi, których nie świadczy IRi, a zatem będziemy mieli większe możliwości na ich światową ekspansję poprzez biura i partnerów IRi.

Dzięki współpracy ABR SESTA uzyskuje dostęp do największego na świecie centrum analityki Big Data w obszarze marketingu i sprzedaży, które zatrudnia 250 data scientists. W ramach współpracy ABR SESTA będzie przygotowywać dane do analizy i wysyłać je do IRi. Wyniki analiz zespołu IRi, w formie tabeli i modeli, będą następnie analizowane przez zespół specjalistów ABR SESTA, który na ich podstawie przygotuje raporty dla klientów. W ten sposób łączone jest 19-letnie doświadczenie ABR SESTA w interpretacji trendów i specyfiki handlu w Polsce z doświadczeniem analitycznych IRi, które co roku powiększa się o kolejne 2500 projektów pochodzące od 170 producentów i sieci handlowych z całego świata. Zakres analityki jest bardzo szeroki i obejmuje analizy programów lojalnościowych, koszykowe, cenowe, promocyjne, mediowe, asortymentowe oraz czynniki zewnętrzne jak np. pogoda. Do globalnych klientów w tym zakresie należą m.in. takie firmy jak Unilever, P&G, Danone, Nestle, Pfizer, Bayer, Henkel.

Ważnym punktem współpracy jest wdrażanie przez ABR SESTA najnowszej platformy do analizy danych w polskich sieciach handlowy o nazwie HRS (Holistic Retailers Solution).Platforma daje unikalną w skali światowej możliwość integracji danych z wielu źródeł i ich analizy w czasie rzeczywistym. Platforma wraz z pakietem usług jest unikatowym rozwiązaniem, gdyż każdy z elementów jest oferowany już na rynku przez specjalistyczne firmy, ale tylko IRi oferuje jedną spójną usługę, która nie wymaga od klienta dalszej integracji. Pięć głównych elementów HRS to:

• zaawansowana baza danych nowej generacji, częściowo oparta na technologii Hadoop, ale dostosowana do natury danych w handlu. Umożliwia łączenie danych z wielu niezależnych źródeł, takich jak dane sprzedażowe na poziomie paragonów, z kart lojalnościowych, pogodowe, dane makroekonomiczne, mediowe i promocyjne, od partnerów (np. logistyczne od dostawców) i z wielu innych źródeł (np. social media).

• IRi wraz z ABR SESTA oferują integracje tych danych w taki sposób, aby można je było swobodnie analizować – samo zainstalowanie odpowiedniej struktury bazodanowej wraz z aplikacjami analitycznymi nie daje gwarancji powodzenie projektu. Wieloletnie, globalne doświadczenie IRi i polskiego instytutu badawczego ABR SESTA w zakresie integracji baz danych umożliwia szybsze i bardziej dokładne połączenia danych klienta

• IRi buduje zaszyte w systemie zaawansowane ekonometryczne modele predykcyjne w oparciu o dostępne dane, co umożliwia symulowanie różnych decyzji w czasie rzeczywistym.

• dostęp do danych oraz możliwość symulacji w oparciu o modele predykcyjne są możliwe za pomocą platformy on-line, która dzięki odpowiedniej strukturze i technologii baz danych pozwala na prowadzenie najbardziej złożonych obliczeń w czasie rzeczywistym. Analityka obejmuje symulowanie strategii cenowych, promocyjnych, asortymentowych, mediowych, wpływ pogody, działań konkurencji, zmian logistycznych czy ogólnych trendów makroekonomicznych.

• platforma umożliwiająca sieciom handlowym sprzedaż danych i symulacji producentom oraz innym partnerom, dzięki czemu dla sieci jest to źródło dodatkowego dochodu, a dla producentów źródło bardzo dokładnych danych rynkowych, które pomaga lepiej rozumieć procesy rynkowe i swoje strategie sprzedażowe. O skali ich zainteresowania świadczy fakt, że do tej pory za pomocą platformy HRS producenci zakupili dane od sieci handlowych za sumę ponad pół miliarda dolarów. Z rozwiązań HRS korzysta 2000 producentów na świecie, a także takie sieci jak Walmart, Carrefour, Tesco, 7- Eleven, REWE.

Kilka sów na temat naszego nowego partnera:

Information Resources Inch (IRi) – amerykańska firma badawcza powstała w 1979 roku, w Chicago. Klienci IRi to najbardziej znaczące firmy z pierwszych 500 przedsiębiorstw znajdujących się na liście największych firm na świecie. Działa w 58 krajach. Posiada 11 oddziałów w Ameryce Północnej, 12 w Europie, 3 w krajach Azji i Pacyfiku oraz jeden w Afryce gdzie łącznie zatrudnia ponad 4500 wysokiej klasy specjalistów. Nawiązało współpracę z partnerami w Chinach, Australii, krajami Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii. IRi wspiera rozwój biznesu, oferując technologię informatyczną, nowoczesne rozwiązania analityczne i know-how na temat danych. Oferuje swoje produkty i usługi m.in. w takich obszarach jak predykcyjne techniki analityczne, platformy szybkiego modelowania i narzędzia do szybkiej analizy danych rynkowych i doradztwo doświadczonych analityków.

Dostarcza pomoc w tworzeniu odpowiedniego rozwiązania dla projektów klientów, wspiera ich realizację, doradza w zakresie optymalizacji procesów. Służy również profesjonalnymi usługami w zakresie m.in. doradztwa w zakresie strategii cen, asortymentowej, wzrostu innowacji, kanałów marketingowych i sprzedażowych.

Wszystkie prawa zastrzeżone

Do góry Wersja standardowa